Šťastné stáří očima dětí

To je název soutěže, do které jsme se zapojili spolu s žáky 2. základní školy Litomyšl (U Školek) v kategorii Tvoříme společně.  Děti pod vedením paní učitelky Míkové k nám do Domova Na Skalce chodí už druhým rokem. Jak to všechno začalo?

Děti byly se školou v kině – obyčejná situace, která ale měla neobyčejný následek. Film, který byl promítán byl o holčičce, která měla starou babičku a té už se spousta věcí pletla, mnohé si nepamatovala, nebyla akční a vždy veselá… a holčičce se za ní nechtělo moc chodit. Jednoho dne babička zemřela. Vnučce to bylo líto, bybička jí chyběla a litovala každé chvilky, kdy s babičkou mohla být a nebyla. Rozhodla se proto, že bude dávat radost ostatním babičkám a začala navštěvovat domov pro seniory. Paní učitelka u filmu plakala jak želva, mnohé holčičky taky, kluci drsňáci slzičky zadržovali.

A pak děti napadlo, že by také mohly dávat radost. Darují proto týden co týden hodinu svého času seniorům z domova se zvláštním režimem. Zpívají jim, povídají si, společně tvoří….

Z tohoto příběhu vznikla koláž fotografií, výrobků a dopisu, který paní učitelka poslala do soutěže. Byli jsme vybráni, užili jsme si cestu do Prahy, viděli jsme se s paní ministryní práce a sociálních věcí a dokonce jsme vyhráli 3 místo. To ale není podstatné.

Podstatné je to, že v praxi vidíme a radujeme se z toho, jak se generace vzájemně obohacují, přinášejí si radost a užívají si společný čas. A až bude někdo lamentovat, kam ta dnešní mladá generace spěje, my víme své….

Další příspěvky

Hledáme pracovníka přímé obslužné péče

19.2. 2024 Do našeho týmu Domova pod školou hledáme pracovníka přímé obslužné péče (pečovatelku/ pečovatele) Požadujeme minimálně základní vzdělání, kvalifikační kurz či vzdělání v oboru

Je tady maškarní bál!

23.1. 2024 V sociálních zařízeních není smutno a neveselo! U nás se třeba každoročně pořádá maškarní bál. Nechybí pestrá výzdoba, veselé masky a harmoniky k

V kadeřnickém salónu

22. 1. 2024 Tento týden si naše obyvatelky opět mohly díky paní kadeřnici Evě Jiráňové užít služby kadeřnického salónu a profesionální péče o vlasy. Paní