Mírný optimismus a respekt

Po delší odmlce opět zdravíme z naší organizace. Máme celkem dobré zprávy, ale jen potichounku, abychom je nevyplašili.

K dnešnímu dni máme 21 zaměstnanců a 30 klientů plně proočkovaných vakcínou firmy Pfizer. Dalších 21 zaměstnanců a 32 klientů dostane druhou dávku v první polovině března. A v očkování budeme pokračovat. Čekáme na plné zotavení pracovníků a klientů, kteří prošli nákazou v lednu, případně se občas najde někdo, kdo změní názor. Očkování mělo minimálně nežádoucích účinků a ty byly podobné jako při pravidelném očkování proti chřipce. V době, kdy se internetový prostor hemží „zaručenými“ zprávami o škodlivosti vakcíny, je třeba všem očkovaným poděkovat za ODVAHU.

Díky těmto dobrým zprávám a nulové nákaze COVID, jsme znovu začali realizovat aktivizace. Klienti se dopoledne schází k hromadným aktivitám, užívají si společných snídaní i obědů. Když to vyjde a slunce hřeje, vyráží kolegyně individuálně s klienty na procházky. Respektujeme situaci a procházky jsou vždy mimo centrum dění, snahou je potkat co nejméně dalších lidí.

Třešinka nakonec: za velmi přísných podmínek otevíráme Domov na Skalce. Návštěvy budou probíhat ve stejném schématu, jako v Domově pod Školou.

Vy všichni, kdo jste našimi fanoušky a čtete naše zprávy, vám všem přejeme hodně sil do dalšího zvládání situace. Mnoho z nás se cítí u konce sil, ale věřte, že síly jsou a jsme schopni znovu zabrat. Prosba nakonec – vydržme ještě chvíli, než se projeví účinky očkování a budeme mít léky na COVID. Těžko předvídat, kdy a zda se vrátíme do podobně pohodové doby roku 2019, ale někdy to musí skončit.

Přejeme všem nadějné dny.                                                                                                         Tým CSP

Další příspěvky

Když nás navštíví kočka a pes

27. 6. 2024 V červnu nás navštívila terapeutická zvířata, kočka a pes. Udělali radost našim klientům na aktivitě, i těm, kteří do klubovny jít nemohli.

Pracovníci procházejí vzděláváním

26.3. 2024 Neodmyslitelnou a nesmírně důležitou součástí naší práce je komunikace. S klienty, s jejich blízkými, mezi sebou, s nadřízenými, s kolegy z jiných úseků,