CSP vyhlásilo fotosoutěž!

Jaké je stáří? Co dlouhé životní příběhy vepsaly starým lidem do vrásek? Co všechno viděly oči seniorů a čeho se dotýkaly jejich ruce? Co museli tito lidé prožít, aby se stali tím, kým jsou dnes? Jak se stáří podepisuje na těle i na duši? To všechno může citlivý pozorovatel vyčíst třeba i z fotografie.

Centrum sociální pomoci města Litomyšl (CSP) provozuje dvě služby – Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Senioři jsou zde tedy v centru pozornosti. „Stáří může být velmi rozmanité, krásné a moudré, ale též plné bolestí a trápení. Senioři nejsou jednolitou skupinou lidí. Každý má svůj příběh, svoji cestu, svoji životní zkušenost. Ta je samozřejmě nepřenositelná, nicméně může být poučením pro nás mladší. Proto jsme se rozhodli vyhlásit fotosoutěž, která by mohla přispět k tomu, abychom seniorům a jejich příběhům dovedli lépe naslouchat. Tedy spíše vidět je,“ říká Alena Fiedlerová, ředitelka CSP.

Tématem a hlavním mottem fotosoutěže je „Stáří je čas naplněný…, aneb Příběhy vepsané do vrásek“. To, jak fotograf téma pojme je čistě na něm, jeho pohledu a umu.

Z fotek CSP ve spolupráci s  Městskou galerií uspořádá zajímavou výstavu o tom, jak vidí stáří děti a dospělí. Odborná porota pak vybere  ty nejlepší a z nich vznikne ve spolupráci s firmou HRG Litomyšl kalendář na rok 2018.

Fotosoutěž je určena dětem i dospělým. Dětská kategorie je pro děti do 15 let. Každý účastník smí do soutěže poslat tři pojmenované fotografie. Jak? Elektronicky v co nejvyšší kvalitě na adresu recepce@csplitomysl.cz Neváhejte! Uzávěrka je 15. června 2018. A čas neskutečně letí, jak často zaznívá z úst seniorů….

 

Další příspěvky

Ježení s Adfors

Málo komu se stane, že Ježíšek dorazí už na začátku prosince. Nám ano. Pracovníci Adfors Litomyšl přišli zpříjemnit našim obyvatelům advent a donesli věci, které

Mikuláš 2022

Ani letos nemohla u nás v Domovech chybět trojice Mikuláše, čerta a anděla. Navštívila společné setkání obyvatel v klubovně Domova pod školou i Domova na

Přes prázdniny jsme nezaháleli

Prázdniny jsou obvykle časem výletů, poznávání, radosti a zážitků. Věřte nebo ne, ani u nás tomu není jinak. Vyrazili jsme na pivo a limonádu do