Vzdělávání pracovníků

11.9. 2023

Naši pracovníci se průběžně vzdělávají v tématech, která pro svoji práci potřebují. Jedním z nich paliativní péče – péče o klienty nevyléčitelně nemocné, kde prognóza nenabízí zlepšení stavu. Jak s takovými klienty hovořit, jak jim pomoct, jak mluvit s jejich blízkými, jak udržet klid v nečekaných situacích – to vše se učí naši pracovníci zvládat díky projektu ABAKUS do něhož jsme zapojeni.

Další nesmírně důležitou součástí práce pečovatelky je to, aby uměla s klientem správně manipulovat. Posadit ho, položit, přemístit z vozíku na lůžko… tak, aby to pro klienta bylo příjemné a ona sama si při tom šetřila pohybový aparát. Školení na toto téma jsou vítána nejen nováčky v týmu ale i zkušenými pracovnicemi.

Další příspěvky

Když nás navštíví kočka a pes

27. 6. 2024 V červnu nás navštívila terapeutická zvířata, kočka a pes. Udělali radost našim klientům na aktivitě, i těm, kteří do klubovny jít nemohli.

Pracovníci procházejí vzděláváním

26.3. 2024 Neodmyslitelnou a nesmírně důležitou součástí naší práce je komunikace. S klienty, s jejich blízkými, mezi sebou, s nadřízenými, s kolegy z jiných úseků,