Aktuálně z CSP 11.3.

Přejeme krásné dopoledne 11.3.2020. Začíná třetí den úplného zákazu návštěv v našem zařízení. Do zařízení nesmí obchodní zástupci, příbuzní pracovníků, dobrovolníci, školitelé. Vstoupit může opravdu jen pracovník. V obou domovech běží služby obvyklým způsobem. I přes uzavření škol zatím žádná z kolegyň neohlásila, že by do práce nenastoupila. Drobný problém by způsobilo uzavření mateřských škol. Vzhledem k nadstandardní odpovědnosti všech našich pracovníků, a to nejen v této době, se neobáváme, že by šlo o zásadní problém.

Vedení organizace dále propracovává krizový plán, sháníme zdravotní pomůcky, hledáme náhrady za některé z nedostatkových desinfekčních prostředků. Zatím jsme celkem úspěšní. Chybí nám to, co všem, a to jsou ústenky a respirátory.

Nechybí nám ovšem dobrá nálada, úsměv ze rtů nikomu nezmizel, občas si ze sebe uděláme srandu a vystřelíme si i z coronaviru. Situaci však nepodceňujeme! Všichni pracovníci se chovají vzorně, někteří zrušili své dovolené v zasažených zemích, hodně přemýšlíme, zda je třeba se setkávat se známými či chodit do prostor s velkým počtem osob. Věřte, že většina pracovníků se nebojí o sebe, ale o NAŠICH 75 KŘEHKÝCH KLIENTŮ. A za to jim patří nejen dnes velký dík.

A PŘIPOMENUTÍ VŠEM. Volejte svým starším rodičům, udělá to obrovskou radost nejen těm, co jsou v našich domovech. Ty, kteří jsou sami kontaktujte ideálně každý den, zjišťujte, zda jsou v pohodě. Prodlení v poskytnutí zdravotní péče v případě nakažení COVID 19 může mít fatální následek. Pokud máte souseda v seniorském věku, nebuďte lhostejní a nabídněte pomoc třeba formou zajištění nákupu. Buďme k sobě všímaví a laskaví.

Další příspěvky

Vzdělávání pracovníků

11.9. 2023 Naši pracovníci se průběžně vzdělávají v tématech, která pro svoji práci potřebují. Jedním z nich paliativní péče – péče o klienty nevyléčitelně nemocné,

Babí léto u nás

11.9. 202 Síla slunečních paprsků už není taková jako v létě přesto nesmutníme. Děláme si radost různými aktivitami, které klienty těší. Při jedné z aktivit